Nasza strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zamknij

Opis masaży

ZABIEGI TERAPEUTYCZNE

 

KONSULTACJA Z FIZJOTERAPEUTĄ
Omówienie wyników badań, badanie postawy ciała, badanie funkcjonalne, planowanie terapii i treningu.

 

FDM – FASCIAL DISTORSION MODEL

Czas do 50 minut

Najskuteczniejsza dotychczas metoda leczenia bólu występującego w obrębie narządu ruchu. Opracowany przez lekarza medycyny ratunkowej dr. Stevena Typaldosa model odkształcenia powięzi za przyczynę dolegliwości fizycznych uznaje dystorsje ( odkształcenia, uszkodzenia) powięzi. Są one częścią tkanki łącznej i tworzą podstawową strukturę ludzkiego ciała. Praktyczne zastosowanie FDM umożliwia ekspresową terapię tych dolegliwości. Poprzez ukierunkowane badanie stwierdza się powodujące dolegliwości czynniki i koryguje się je przy pomocy specjalnych zabiegów manualnych.

 

MASAŻ TKANEK GŁĘBOKICH

Czas 60 minut

Masaż tkanek głębokich polega na zrozumieniu warstw ciała i możliwości pracy z tkanką w tych warstwach zmierzającej do rozluźnienia, wydłużenia i uwolnienia utrzymujących się wzorców nieprawidłowych napięć w możliwie najbardziej skuteczny i energooszczędny sposób. Podstawowym celem jest zmienianie struktury i ograniczeń ruchomości tkanek. Nie znaczy to jednak, że praca ta nie jest przyjemna. Większość pacjentów, gdy już się przyzwyczai do dobrodziejstw wynikających z głębokiej pracy na tkankach, woli zyskać zwiększenie rozluźnienia, przywrócenie lepszej postawy, większą giętkość i płynność ruchu, zmniejszenie bólu i długotrwałe korzyści. Na postawie oceny postawy ciała każda sesja jest dostosowana do konkretnej jednostki.

 

ROZLUŹNIANIE MIĘŚNIOWO-POWIĘZIOWE

Czas 60 minut

Specjalistyczne techniki osteopatyczne nakierowane na rozciąganie tkanek miękkich. Polega na precyzyjnym stopniowym rozciąganiu tkanek miękkich w oparciu na reakcje ciała pacjenta. Uwalnianie mięśniowo-powięziowe to przede wszystkim obserwacja, słuchanie ciała pacjenta i podążanie za nim jako wskaźnik do dalszego postępowania. Terapia nie jest zwykłą serią technik, opiera się o filozofię rozpatrując problemy pacjenta w ujęciu całościowym.

 

MASAŻ SPORTOWY

Czas 60 minut

Poprzez „masaż sportowy” z jednej strony rozumie się wykorzystanie różnych form masażu w procesie szkolenia sportowego zawodnika a z drugiej niektóre specyficzne sposoby masażu. Wszystkie te działania mają na celu wspomóc osiągnięcie możliwie najlepszego rezultatu sportowego i przeciwdziałanie urazom. W pierwszym aspekcie wykorzystuje się głównie masaż klasyczny(szwedzki) i masaż funkcyjny. Stosuję się je przed i po wysiłku zawodnika oraz w wielu innych sytuacjach, jakie występują w sporcie. Z drugiej perspektywy profilaktyka urazów, która oparta jest o indywidualne badanie funkcjonalne, identyfikacje słabych ogniw i kompensacji organizmu. Poprzez specyficzne techniki manulane uwalnia się ograniczenia mobilności i tkanek miękkich. Stanowi to podstawę do budowania stabilności i nauki prawidłowych wzorców ruchowych.

 

DRENAŻ LIMFATYCZNY

Czas 30 – 60 minut

Polega na usprawnianiu układu limfatycznego pobudzając krążenie limfy. Głównym celem drenażu limfatycznego jest przeciwdziałanie lub likwidacja obrzęków zastoinowych, chłonnych lub zapalnych, oraz przyspiesza usunięcie z organizmu zbędnych produktów przemiany materii. Polecany w przypadku opuchlizny, wspomagająco w leczeniu żylaków nóg, przyspiesza usunięcie rozbitych komórek tłuszczowych, jako że limfa, a nie krew, odpowiedzialna jest za transport kwasów tłuszczowych w organizmie.

 

MASAŻ LECZNICZY KRĘGOSŁUPA

Czas 45 minut

Polecany dla osób z dolegliwościami bólowymi i dyskomfortem w obrębie kręgosłupa. Połączenie technik terapi tkanek miękkich, powięziowej, manualnej z masażem klasycznym. Dostosowanie odpowiedniej formy dla każdej osoby indywidualnie. Wpływa na rozluźnienie przeciążonych struktur i poprawia ich ukrwienie. Zajmuję się również przyczyną dolegliwości, przy odpowiedniej diagnostyce wpływa na uwalnianie i wydłużanie skróconych struktur.

 

ZABIEGI PROZDROWOTNE

 

MASAŻ RELAKSACYJNY

Czas 60 minut

Polecany szczególnie osobom mającym dużo obowiązków, żyjącym w stresie, a także uprawiającym sport. Celem masażu relaksacyjnego jest odprężenie i zmniejszenie napięcia fizycznego jak i psychicznego. Wpływa pozytywnie na aspekty zdrowotne organizmu, jak również poprawia samopoczucie. Pozwala na chwilę zapomnieć o problemach i obowiązkach. Wykonany na bazie naturalnych olei, nawilża skórę i ujędrnia ciało.

 

MASAŻ ANTYCELLULITOWY BAŃKĄ PRÓŻNIOWĄ

Czas 60 minut

Wykonywany przy pomocy bańki próżniowej, która działa na zasadzie zasysania tkanki pod ciśnieniem. Polecany w przypadku dolegliwości bólowych mięśniowych, walki z cellulitem oraz redukcji rozstępów (ich widoczności). Poprawia ukrwienie okolicy masowanej, zmniejsza napięcie mięśniowe. Nieinwazyjna metoda walki z cellulitem. Przy regularnej aktywności fizycznej, racjonalnym odżywianiu i odpowiedniem nawodnieniu organizmu, wspomaga modelowanie sylwetki, usunięcie cellulitu oraz zmniejszenie wyrazistości rozstępów.

 

MASAŻ TWARZY SZYI I DEKOLTU MASŁEM SHEA

Czas 30 minut

Stosowany w celach profilaktyczno-pielęgnacyjnych. Podtrzymuje elastyczność mięśni i skóry, zapobiega powstawaniu zmarszczek. Rozświetla, poprawia koloryt oraz napina skórę, ujędrnia i poprawia owal twarzy. Wykonany naturalnym olejem lub masłem shea nie tylko nawilża cerę, ale odpręża i relaksuje.

 

MASAŻ STÓP

Czas 30 minut

Ulga dla zmęczonych i przeciążonych stóp. Szczególnie polecany dla kobiet poruszających się na obcasie, jak i również dla osób aktywnych fizycznie. Po całym dniu chodzenia, biegania i noszenia butów, stopy zasługują na chwile ukojenia i relaksu. Zmniejsza napięcie mięśniowe i poprawia ukrwienie. Wpływa pozytywnie na aspekty zdrowotne organizmu, jak również poprawia samopoczucie.

 

MASAŻ STÓP

Czas 30 minut

Ulga dla zmęczonych i przeciążonych stóp. Szczególnie polecany dla kobiet poruszających się na obcasie, jak i również dla osób aktywnych fizycznie. Po całym dniu chodzenia, biegania i noszenia butów, stopy zasługują na chwile ukojenia i relaksu. Zmniejsza napięcie mięśniowe i poprawia ukrwienie. Wpływa pozytywnie na aspekty zdrowotne organizmu, jak również poprawia samopoczucie.

 

ZABIEGI WSPOMAGAJĄCE

 

KINESIOTAPING
Plastrowanie dynamiczne, polega na oklejaniu specjalnymi plastrami, głównie w celu podtrzymania efektu terapeutycznego, stabilizacji stawów oraz przeciw obrzękom limfatycznym.

 

KRIOSTYMULACJA BRYŁĄ LODU

Czas 20 minut

Zabieg kriostymulacji. Doprowadza do silnego przekrwienia i poprawy mikrokrążenia. Zwiększa stężenie dostarczanego tlenu oraz przyspiesza wydalanie metabolitów z mięśni popularnie nazywanych zakwasów. Skóra nabiera jędrności, elastyczności i witalizacji. Zmniejsza opuchnięcia i cellulit. Uelastycznia kruche naczynka krwionośne. Hartuje organizm.

 

Określ swój cel

i wybierz swoje zajęcia

Pamiętaj! Najlepsze efekty osiągniesz uczestnicząc w różnych formach zajęć! Do Twojej dyspozycji są m.in. siłownia, fitness, jumping, bungee i wiele innych.