Opis masaży - Sport Factory

Nasza strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zamknij

Opis masaży

ZABIEGI

 

ZABIEG REGENERACYJNY

Czas do 60 minut

Regeneracja przywrócenie prawidłowego funkcjonowania oraz odbudowy zasobów energetycznych organizmu. Pomaga w odzyskaniu sił i motywacji potrzebnych do dalszych treningów. Pozwala uniknąć kontuzji, której ryzyko wzrasta, gdy organizm jest przeciążony (stan przetrenowania – stałe zmęczenie, ból mięśni, brak energii oraz gorsze wyniki sportowe). Zmniejsza napięcie mięśniowe i poprawia przepływ krwi oraz odprowadzanie zbędnych metabolitów z tkanek. Przyczynia się do efektu tzw. superkompensacji – zjawiska, które polega na zwiększaniu przez organizm z treningu na trening zapasów energetycznych. W ten sposób stopniowo poprawia się nasza wydolność i za każdym razem możemy uzyskiwać lepsze wyniki sportowe.  Podczas zabiegu stosuje się terapię manualną, terapię mięśniowo-powięziową, bańki ogniowe, bańki próżniowe, flossing, gua sha, akupunkturę klasyczną oraz aurikuloterapię – akupunktura ucha.

 

ZABIEG ROZLUŹNIAJĄCY

Czas do 60 minut

Odreagowanie od codziennych problemów, stresu i negatywnych myśli. Pomaga w relaksacji ciała i umysłu, uspokaja wewnętrznie. Reguluję napięcia układu nerwowego, regeneruję ciało i umysł sprawia, że komórki nerwowe odpoczywają. Poprawia świadomość prawidłowego oddychania, rozluźnia napięcia mięśniowo-powięziowe oraz ułatwia zasypianie i przynosi głęboki sen. Podczas zabiegu stosuje się rozluźnianie mięśniowo-powięziową, klawiterapię oraz akupunkturę klasyczną.

 

ZABIEG PROZDROWOTNY

Czas do 60 minut

„Lepiej zapobiegać niż leczyć”

Profilaktyka, czyli zapobiegania dysfunkcji poprzez badanie, diagnostykę i terapię dostosowaną indywidualnie do potrzeb i celów pacjenta. Kompleksowe podejście przywraca prawidłowe funkcjonowanie organizmu, poprawia zakresy i swobodę ruchu, reguluję pracę układu nerwowego i narządów wewnętrznych.  Połączenie terapii manualnej, terapii powięziowej i tkanek miękkich, gua sha oraz akupunktury klasycznej i aurikuloterapii – akupunktura ucha.

 

MASAŻE

 

MASAŻ LECZNICZY KRĘGOSŁUPA

Czas 45 minut

Polecany dla osób z dolegliwościami bólowymi i dyskomfortem w obrębie kręgosłupa. Połączenie technik terapi tkanek miękkich, powięziowej, manualnej z masażem klasycznym. Dostosowanie odpowiedniej formy dla każdej osoby indywidualnie. Wpływa na rozluźnienie przeciążonych struktur i poprawia ich ukrwienie. Zajmuję się również przyczyną dolegliwości, przy odpowiedniej diagnostyce wpływa na uwalnianie i wydłużanie skróconych struktur.

 

MASAŻ SPORTOWY

Czas 60 minut

Poprzez „masaż sportowy” z jednej strony rozumie się wykorzystanie różnych form masażu w procesie szkolenia sportowego zawodnika a z drugiej niektóre specyficzne sposoby masażu. Wszystkie te działania mają na celu wspomóc osiągnięcie możliwie najlepszego rezultatu sportowego i przeciwdziałanie urazom. W pierwszym aspekcie wykorzystuje się głównie masaż klasyczny(szwedzki) i masaż funkcyjny. Stosuję się je przed i po wysiłku zawodnika oraz w wielu innych sytuacjach, jakie występują w sporcie. Z drugiej perspektywy profilaktyka urazów, która oparta jest o indywidualne badanie funkcjonalne, identyfikacje słabych ogniw i kompensacji organizmu. Poprzez specyficzne techniki manulane uwalnia się ograniczenia mobilności i tkanek miękkich. Stanowi to podstawę do budowania stabilności i nauki prawidłowych wzorców ruchowych.

 

ROZLUŹNIANIE MIĘŚNIOWO-POWIĘZIOWE

Czas 60 minut

Specjalistyczne techniki osteopatyczne nakierowane na rozciąganie tkanek miękkich. Polega na precyzyjnym stopniowym rozciąganiu tkanek miękkich w oparciu na reakcje ciała pacjenta. Uwalnianie mięśniowo-powięziowe to przede wszystkim obserwacja, słuchanie ciała pacjenta i podążanie za nim jako wskaźnik do dalszego postępowania. Terapia nie jest zwykłą serią technik, opiera się o filozofię rozpatrując problemy pacjenta w ujęciu całościowym.

 

MASAŻ ANTYCELLULITOWY BAŃKĄ PRÓŻNIOWĄ

Czas 60 minut

Wykonywany przy pomocy bańki próżniowej, która działa na zasadzie zasysania tkanki pod ciśnieniem. Polecany w przypadku dolegliwości bólowych mięśniowych, walki z cellulitem oraz redukcji rozstępów (ich widoczności). Poprawia ukrwienie okolicy masowanej, zmniejsza napięcie mięśniowe. Nieinwazyjna metoda walki z cellulitem. Przy regularnej aktywności fizycznej, racjonalnym odżywianiu i odpowiedniem nawodnieniu organizmu, wspomaga modelowanie sylwetki, usunięcie cellulitu oraz zmniejszenie wyrazistości rozstępów.

 

KINESIOTAPING
Plastrowanie dynamiczne, polega na oklejaniu specjalnymi plastrami, głównie w celu podtrzymania efektu terapeutycznego, stabilizacji stawów oraz przeciw obrzękom limfatycznym.