Ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud są kluczowe dla kobiet chcących lepiej wyeksponować tą problematyczną część ciała. Nadanie im ładnego kształtu i usunięcie tkanki tłuszczowej wymaga dyscypliny, systematyczności i dużo pracy. Istnieje dużo różnych opinii i zaleceń, jeżeli chodzi o trenowanie wewnętrznej strony ud. Niektórzy sugerują robienie cardio, bez skupiania się na ćwiczeniach. Inni z kolei polecają całkowicie odwrotną taktykę, proponując ćwiczenia z wykorzystaniem tzw. motylka. Jaki jest więc najlepszy sposób na ćwiczenie wewnętrznej strony ud?

Teoria ćwiczeń na wewnętrzną stronę ud

Odpowiedź jak zawsze leży po środku, mianowicie najlepiej robić i to i to. Najlepszym wyborem, jeżeli chodzi o ćwiczenie na wewnętrzną stronę ud będą tak zwane ćwiczenia izolujące, to znaczy takie, które skupiają się na konkretnej grupie mięśniowej. Ćwiczenia pomogą nam budować masę mięśniową, która odpowiada za lepszy wygląd naszego ciała. Z kolei cardio pomoże nam zredukować tkankę tłuszczową odpowiedzialną za nieestetyczny wygląd nóg. Warto tu zaznaczyć, że nie będzie to usuwało tłuszczu z konkretnego miejsca, a raczej z całego ciała. Dobrym wyborem są także ćwiczenia na wewnętrzna stronę ud z motylkiem o których będzie mowa w dalszej części artykułu.

Ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud najlepiej jest wykonywać 3 – 4 razy w tygodniu, z kolei cardio 2 razy w tygodniu. W tym celu można biegać, jeździć na rowerze, czy też skakać na skakance. Aktywność jest dowolna, najlepiej jednak wybrać taką, która najbardziej będzie nam sprawiała przyjemność i nam się nie znudzi.

Oprócz tego, tak jak przy każdym treningu, należy pamiętać o odpowiedniej diecie. Zła dieta sprawi, że nawet jeśli będziemy robili postęp w naszych ćwiczeniach, to nie będzie on zauważalny na naszym ciele. Przede wszystkim należy liczyć kalorie. Jeżeli chcemy schudnąć ich ilość powinna być mniejsza od naszego zapotrzebowania. Co ważniejsze trzeba także dbać o makroskładniki. Najlepiej jeść jak największą ilość białka i jak najmniejszą ilość tłuszczy. Ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud będą bezcelowe, jeżeli nie będziemy trzymać się diety.

Oczekiwania dotyczące ćwiczeń na wewnętrzną stronę ud

Oczekiwania co do rezultatów treningów są przeważnie bardzo wygórowanie, szczególnie jeżeli chodzi o osoby, które dopiero zaczynają ćwiczyć. Pamiętaj, że pierwsze prawdziwe efekty ćwiczeń na wewnętrzną stronę ud zaczną być widoczne dopiero po około 2 – 3 miesiącach, a u niektórych osób później. Zależne jest to od różnych czynników genetycznych.

Sposób na wyszczuplenie wewnętrznej części ud

Najlepszym sposobem na wyszczuplenie wewnętrznej części ud, jest wspomniane już powyżej cardio tak jak w przypadku ćwiczeń na kaloryfer. Jest to forma treningu tlenowego, czyli takie ćwiczenia, które (w prostych słowach) przyśpieszają nasz oddech. Aktywności które można zaliczyć do cardio to bieganie, skakanka, jeżdżenie na rowerze, ale także wiosłowanie, czy uderzanie worka bokserskiego. 

Warto pamiętać, że cardio to nie ćwiczenie na wewnętrzną stronę ud, ale na całe ciało, ponieważ redukuje w znacznym stopniu tkankę tłuszczową z całego ciała.

Oprócz tego jest parę ćwiczeń, które z pewnością pomogą nam wyszczuplić tą część naszego ciała. Między innymi:

Przysiady w rozkroku – przysiady to ogólnie najlepsze ćwiczenie jeżeli chodzi o ćwiczenie nóg. Z kolei przysiady w rozkroku pomogą nam dodatkowo celować w tą partię mięśniową.

Wykroki do przodu – bardzo dobre izolujące ćwiczenie na wewnętrzną stronę ud.

Wykroki w bok.

Unoszenie nóg siedząc – siedząc na podłodze pochyl się trochę do tyłu i oprzyj rękami. Będąc w tej pozycji podnoś i opuszczaj wyprostowane nogi.

Przysiady bułgarskie – stań plecami do krzesła, po czym ułóż jedną nogę na krześle tak aby opierała się o nie twoja stopa. W tej pozycji wykonaj przysiad. Następnie zrób to samo z drugą nogą. To ćwiczenie oprócz trenowania wewnętrznej strony ud, pomoże ci w zachowywaniu równowagi.

Każde ćwiczenie należy wykonywać po 8 – 12 powtórzeń, 3 – 4 serie. Najlepiej bez przerw pomiędzy ćwiczeniami, a pomiędzy seriami 2 – 4 minuty.

Motylek: ćwiczenie na wewnętrzną stronę ud

Dobrymćwiczeniem na wewnętrzną stronę ud jest motylek znany też jako agrafka. Jest to sprężynujące narzędzie, które zdecydowanie ułatwi nam ćwiczenie tej partii mięśniowej. Pomoże nam ono także w wzmocnieniu tej części ciała, poprawieniu równowagi i stabilizacji, oraz zwiększenie wydolności mięśni.

Sposób używania motylka:

Należy włożyć narzędzie między nogi, po czym łączyć i rozchylać je siedząc. Takie ćwiczenie wykonywać dwadzieścia powtórzeń po trzy serie. Najlepiej codziennie.

 Podsumowując, ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud, to przede wszystkim przysiady w rozkroku i bułgarskie, wykroki, oraz ćwiczenia z motylkiem. Przy osiąganiu smukłości nóg zdecydowanie pomoże nam cardio. Połączenie tych rodzajów ćwiczeń będzie gwarantowało zauważalne, wizualne efekty po około 3 miesiącach. Taki trening poprawi nam również kondycję, równowagę i stabilizację ciała.

Trzeba także pamiętać o odpowiedniej diecie, która pomoże nam w osiągnięciu naszego celu.

Ćwiczenia na wewnętrzną część ud są wymagające i czasochłonne, ale zdecydowanie są one warte swojej ceny.