Nasza strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zamknij

Wodne akrobacje czyli Aqua Fitness dla każdego

1 lutego 2013
Wodne akrobacje czyli Aqua Fitness dla każdegoWoda definiuje życie. To dzięki niej możliwe jest nasze funkcjonowanie i prawidłowe, zdrowe samopoczucie. Z tą myślą przygotowaliśmy specjalną i najbardziej kompleksową w naszym regionie, profesjonalną ofertę zajęć grupowych, opartych w całości na naturalnych walorach środowiska wodnego.

 

W wodzie bezpieczniej
Aqua Fitness jest połączeniem ćwiczeń aerobowych z przyjemnością oraz wszystkimi zaletami korzystania z basenu. Polecany w szczególności dla wzmocnienia i uelastycznienia mięśni, utraty zbędnych kilogramów, wysmuklenia sylwetki, poprawy zdrowia skóry (doskonale zwalcza cellulit!), zwiększenia zakresu ruchu stawów, autokorekcji postawy oraz redukcji napięcia i stresu. Co więcej, bez względu na stopień intensywności treningu, pozostaje on w pełni bezpieczny dla osob starszych, po przebytych operacjach, złamaniach, urazach, cierpiących na otyłość, nadciśnienie tętnicze, osteoporozę, artretyzm oraz problemy z układem kostno–stawowym.

 

W tym miejscu należy jednak uspokoić tych wszystkich, którzy w wodzie niekoniecznie czują się pewnie i komfortowo. Aby uprawiać Aqua, wcale nie trzeba umieć pływać. Każdy uczestnik wyposażony jest w specjalny pas wypornościowy, zapewniający bezpieczne utrzymanie na powierzchni i tym samym możliwość pełnego skupienia na prawidłowym wykonywaniu ćwiczeń. To również doskonała okazja do oswojenia się z wodą i przełamania dotychczasowych barier.

 

Woda lekkości doda
Istotną zaletą treningów Aqua jest specyficzne oddziaływanie wody na ludzkie ciało. Dzięki jej właściwościom staje się ono aż do 90% lżejsze, zwiększając zakres ruchów. Umożliwia to swobodne wykonywanie ćwiczeń trudniejszych, a nawet takich, których praktyka, w warunkach suchych, byłaby zwyczajnie niemożliwa. Wszystkich jednak, którzy pomyślą od razu, iż będą one nazbyt łatwe, przekonujemy, iż ruch w otoczeniu wody spotyka się z całkiem sporym oporem. Wykonamy zatem taką samą pracę, jak na urządzeniach siłowych, tyle, że… bez nadmiernie odczuwalnego zmęczenia! Ponadto aktywne przebywanie w basenie rozmasuje i odpręży nasze ciało, działając leczniczo i ograniczając ryzyko występowania uciążliwych zakwasów.

 

Sekret dobrej kondycji
Aqua Fitness może być świetnym przygotowaniem do rozpoczęcia przygody ze sportem. Nie wymaga dużej sprawności fizycznej i pozwala na stopniowe przyswajanie kolejnych wyzwań ruchowych. W ramach programu, możemy skorzystać z kilku zróżnicowanych form treningu, w zależności od potrzeb i własnych upodobań. W ofercie Sport Factory, dostępne są obecnie następujące opcje zajęć:

 

AQUA TRAINING – kompleksowy trening układu sercowo-naczyniowego, oddechowego i mięśniowego. Przeznaczony dla każdego, bez względu na wiek, stopień zaawansowania i płeć – ćwiczenia w wodzie są znacznie przyjemniejsze, a zmęczenie o wiele mniej odczuwalne, pomimo, że mięśnie pracują bardzo intensywnie. Zajęcia prowadzone są z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu: makarony, hantle oraz dyski, które zwiększając opór wody zwiększają jednocześnie intensywność i efektywność treningu.

 

AQUA BIKE – nowoczesny trening na specjalnych rowerach stacjonarnych, zapewniający wysoką intensywność przy jednoczesnym odciążeniu stawów i kręgosłupa. Ćwiczeniom towarzyszy energetyczna muzyka, skomponowana na potrzeby zajęć oraz specjalnie dobrane efekty świetlne, które dodatkowo mobilizują do wzmożonego wysiłku.

 

AQUA ZUMBA® – „Chlupnij wodą! Zacznij imprezę na basenie.” – program nadający zupełnie nowe znaczenie idei żywiołowego treningu. Plusk wody, radosne okrzyki i mnóstwo radości, a przy tym bezpieczny, motywujący i przede wszystkim maksymalnie rozweselający trening, zapewnią skuteczną walkę z nadmiarem kilogramów, niedoskonałościami sylwetki oraz nieśmiałością.

 

ACQUAPOLE® – nowatorski trening z użyciem specjalnych rur przytwierdzonych do dna basenu. Z ich pomocą wykonamy ćwiczenia górnych i dolnych partii ciała, a co najważniejsze zangażujemy do pracy mięśnie brzucha i grzbietu. Aquapole® to płaski brzuch, piękne ramiona, uda bez śladu pomarańczowej skórki, a do tego świetna zabawa i lekcja seksapilu.

 

Przeznaczenie: ćwiczenia wzmacniające, kształtujące i spalające
Stopień zaawansowania: b/o
Zalecenia:

  • kompleksowy trening całego ciała
  • uzupełnienie treningu codziennego
  • rehabilitacja
  • ćwiczenia relaksacyjne

Określ swój cel

i wybierz swoje zajęcia

Pamiętaj! Najlepsze efekty osiągniesz uczestnicząc w różnych formach zajęć! Do Twojej dyspozycji są m.in. siłownia, fitness, jumping, bungee i wiele innych.