Nasza strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zamknij

Sposób na ruch – trenuj bez ograniczeń

31 stycznia 2013

Sposób na ruch - trenuj bez ograniczeńKineza to, w uproszczeniu, ruch wywołany reakcją na bodźce. Jego istotą pozostaje fakt, iż nie jest on związany z kierunkiem działania danego impulsu, ale z jego natężeniem i nie jest skierowany w żadnym konkretnym kierunku. Powyższą definicję przytoczyliśmy nie bez znaczenia, pozwoli nam ona bowiem poznać i zrozumieć korzyści oraz sposób działania urządzeń Kinesis.

 

Kinesis
Poszerzając ofertę Sport Factory, udostępniliśmy najnowszą linię profesjonalnych urządzeń wielopłaszczyznowych marki TECHNOGYM®, łączących zalety treningu funkcjonalnego z prostotą i uniwersalnością konwencjonalnego treningu siłowego. Maksymalna swoboda możliwości ruchowych ciała ludzkiego (FullGravity®), intuicyjna i naturalna obsługa, a także nieograniczona dowolność w kształtowaniu i realizowaniu założeń treningowych, zapewnią jeszcze większą efektywność oraz zupełnie nową jakość wykonywanych ćwiczeń.

 

Kinesis One
To jednostanowiskowe, wolnostojące, kompleksowe urządzenie wielopłaszczyznowe, kumulujące w swojej prostocie pełnię możliwości serii Kinesis. Dwie niezależne, osłonięte komory z obciążeniami pozwolą na bezpieczne i w pełni dowolne dopasowanie oporu do indywidualnych potrzeb, precyzyjnie definiując rodzaj i stopień trudności ćwiczenia. Urządzenie posiada certyfikat zgodności z zastosowaniami medycznymi i rehabilitacyjnymi, tak więc skorzystają z niego również osoby z ograniczoną możliwością poruszania, po przebytych operacjach, złamaniach oraz innych urazach ciała. Wszystkie uchwyty są zawsze gotowe do użycia i nie wymagają żadnych ustawień lub regulacji, umożliwiając rozpoczącie treningu od razu, bez potrzeby wstępnej konfiguracji stanowiska.

 

Przeznaczenie: strefa funkcjonalna / trening personalny
Stopień zaawansowania: b/o
Zalecenia: kompleksowy trening wszystkich grup mięśniowych, z nastawieniem na trening funkcjonalny

 

Kinesis Station
To system 6 niezależnych urządzeń, których działanie oparte jest o sześć naczelnych ruchów ciała ludzkiego:

  • Wyciskanie
  • Podnoszenie
  • Podciąganie
  • Wyciąganie
  • Skłon
  • Przysiad

 

Dzięki technologii Full Gravity®, każde stanowisko umożliwia swobodne ćwiczenia ruchowe w wielu płaszczyznach, aktywując wszelkie możliwe łańcuchy kinematyczne. Opatentowany, obrotowy system uchwytów linek eliminuje ryzyko ich kontaktu z ciałem, zapobiegając otarciom i gwarantując wysoki komfort ćwiczenia. Urządzenia są gotowe do użycia bez potrzeby konfiguracji wstępnej – wystarczy złapać uchwyty, aby intuicyjnie dopasować ich pozycję do własnych potrzeb. Dwie niezależne, bezpieczne komory obciążeń, umożliwiają pełną kontrolę intensywności treningu, zapewniając stały opór dla każdego ruchu, bez względu na przyjęty kierunek.

 

Przeznaczenie: strefa funkcjonalna / strefa treningu siłowego
Stopień zaawansowania: b/o
Zalecenia: kompleksowy trening wszystkich grup mięśniowych, zarówno jako podstawowy trening siłowy, jak i trening funkcjonalny

Coraz więcej osób zwraca uwagę na zasadność i efektywność wykonywanych ćwiczeń. Każda minuta treningu fizycznego powinna być wykorzystana optymalnie, zapewniając coraz lepsze wyniki. Proste i intuicyjne ruchy, odzwierciedlające naszą codzienną, naturalną aktywność, to najlepszy sposób na zdrową sylwetkę, bezpieczny i skuteczny dla każdego. Jedynym ograniczeniem pozostaje nasza wyobraźnia.

Określ swój cel

i wybierz swoje zajęcia

Pamiętaj! Najlepsze efekty osiągniesz uczestnicząc w różnych formach zajęć! Do Twojej dyspozycji są m.in. siłownia, fitness, jumping, bungee i wiele innych.